Logo Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piłce

Święto Niepodległości

Ocena 0/5

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym - obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości. 

Uczniowie naszej szkoły dnia 8 listopada wzięli udział w nietypowej lekcji historii, przygotowanej przez p. Agnieszkę Rybak i p. Agnieszkę Wilgucką -Sikorę. Najpierw obejrzeli krótki film mówiący o tworzeniu się naszego państwa po 123 niewoli.  Następnie brali udział w teleturnieju "Kocham Cię Polsko”. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny – białą i czerwoną. Kapitanowie drużyn - wybierali po 3 uczniów do poszczególnych zadań. Każdy miał możliwość udział u zabawie, ponieważ  drużyny rywalizowały w 7 konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu geografii, historii czy języka polskiego, np. rozpoznać znane polskie miasta, zbudować flagę z kubków czy udowodnić znajomość polskiego hymnu. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja - urodziny, podczas której uczestnicy odpowiadali na pytania o patriotycznej tematyce podając sobie prezent z niespodzianką. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o naszej Ojczyźnie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie rogale Marcińskie - ukryte we wcześniej wspomnianym prezencie urodzinowym.  Rogale zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Zwieńczeniem dnia było wspólne odśpiewanie Hymnu w ramach akcji - "Szkoła do Hymnu".

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności